EMİR MAVİTAN

FOUNDER

PRODUCER – DIRECTOR – WRITER

Ortaokul yıllarında başlayan kısa film çekme tutkusu onu Yeditepe Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema okumaya yönlendirdi. Üniversite ikinci sınıftayken Re-Era adlı bilimkurgu temalı kısa filmi ile festivallerde büyük ilgi gördü. Üçüncü sınıftayken kendi yapım firması olan MUG Production’ı kurdu. Son sınıfa geldiğinde ise TRT ortak yapımı olan Göçebe adlı fantastik/dram temalı ilk uzun metraj filmin yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını üstlendi. Bu film İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde Türkiye, Montreal Fantasia Uluslararası Film Festivali’nde de dünya prömiyerini yaptı.

Mezun olduktan sonra Oflaz Medya’da prodüksiyon departmanını kurdu ve dijital platform olan Filbox Hemen’in yöneticiliğini üstlendi. 2018 yılında Oflaz Medya’dan ayrıldı ve MUG Production çatısı altında kendi reklam film kampanyalarını çekmeye başladı. 2019 yılında The Strange Story of a Shining Pearl isimli fantastik/moda temalı kısa filmini çekti. Paralel evrenleri konu alan bu filmle “En İyi Film” de dahil birçok ödülün sahibi oldu. 2022 yılında çektiği kısa film “Ruins: Golden Immortal – Episode 1” ile uluslararası film festivallerinden 11’den fazla ödül kazandı.

2022 yılında çıkardığı “Ait Olmadığım Dünya” kitabını raflarla buluşturdu.

blup!

We are an Istanbul-based production house and digital agency. We execute brand-specific creative strategies, produce delicate cinematographic visuals and aim to form the brand you dream of with the right approach.