ÖZGE ŞENOCAK

Producer

ÖZGE ŞENOCAK, Müzisyen bir ailenin ferdi olarak 1986 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimini Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesinde tamamladı. Çocukluk yıllarından beri sinemaya ve teknik ekipmanlara olan tutkusu genç yaşlarda sektör ile buluşmasını sağladı.

Kariyerine başladığı yıllarda, Muzaffer Yıldırım ile yolları kesişen ve uzun yıllar birlikte çalışan ŞENOCAK, kariyer başladığı yıllarda Zeynep Özbatur Atakan (Zeyno Film) tarafından sektörde ilk defa başlatılan yapımcılık laboratuvarı ve sinema teknikleri eğitimini aldıktan sonra New York Sinema Akademi’de ise yönetmenlik, kamera ve senaryo teknikleri eğitimlerini aldı.

Kariyer yolculuğuna devam ederken 2011 yılında aldığı“ Ten Outstanding Young Persons” ödülü, 2023 yılında reklam filmi projesiyle aldığı “ En iyi İletişim ve Pazarlama Reklamı “ ve yine 2023 yılında Tv Dizi ve Film Projesiyle aldığı” Yılın İletişim Direktörü “ ödülleri ile başarılarına yenilerini

Sektörde bulunduğu yıllardan itibaren bir çok uzun metraj sinema filmlerinde Genel Koordinatör, Uygulayıcı Yapımcı olarak başlayan serüvenine, kısa film , belgesel ve TV dizi projeleri de çalışmalarına dahil etmiş olup, bir çok kreatif reklam projelerinde de Yapımcı olarak imzası yer almaktadır.

blup!

We are an Istanbul-based production house and digital agency. We execute brand-specific creative strategies, produce delicate cinematographic visuals and aim to form the brand you dream of with the right approach.