Emir Mavitan

Emir Mavitan

Emir Mavitan + -

1993’te İstanbul’da doğdu. Kısa filmler çekmeye ortaokul-lise yıllarında başladı ve bu tutkusu onu Yeditepe Üniversitesi’nde sinema okumaya yönlendirdi.

Works + -

Üniversite ikinci sınıftayken çektiği “Re-Era” adlı bilimkurgu temalı kısa filmi türünün farklı olmasından dolayı festivallerden büyük ilgi gördü. Üçüncü sınıftayken kendi yapım firması olan Mug Production’ı kurdu ve son sınıfa geldiğinde ise TRT ortak yapımı olan “Göçebe” adlı fantastik/dram temalı ilk uzun metrajı olacak filmin yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını üstlendi. Distopik filmlerin arasında yer alan bu film özellikle Türkiye’de yer alan farklı mekanları ve kullanılan farklı görsel efektleriyle birçok festivalden ilgi gördü. Göçebe; İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde Türkiye, Montreal Fantasia Uluslararası Film Festivali’nde de dünya prömiyerini yaptı. Mezun olması ve filmi bitirmesiyle birlikte Oflaz Medya’da prodüksiyon departmanını kurdu ve grubun çatısı altında olan dijital platform Filbox Hemen’in bir süre yöneticiliğini üstlendi. Bu esnada “pay channel” sinema kanalı olan SinemaTv için global yapım firmalarıyla film satın/alım görüşmeleri yaptı. Kısa bir süreliğine de aynı zamanda Medyavizyon dağıtım firmasında grubun filmlerinin dağıtılması ve pazarlamasından sorumlu oldu. 2018 yılında Oflaz Medya’dan ayrıldı ve Mug Production çatısı altında kendi reklam film kampanyalarını çekmeye başladı. Türkiye’nin önde gelen tekstil firmaları bir yana, global markalara da reklam filmleri çekti. Değişen dünyaya adapte olma niyetiyle 2019 yılında Mug Dijital Ajans’ı kurdu. Özellikle e-ticaret alanında faaliyet gösteren markalara dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi ve reklam ajansı hizmeti vermeye başladı. 2020 yılında halen Mug Production bünyesinde reklam ve sinema çalışmalarına devam ediyor.

Awards + -

2019 yılında “The Strange Story of a Shining Pearl” isimli fantastik/moda temalı kısa filmini çekti. Paralel evrenleri konu alan bu film ile;

  • UK Fashion Film Festivali (İngiltere) – En İyi Yönetmen
  • UK Fashion Film Festivali (İngiltere) – En İyi Sinematografi
  • Seattle Fashion Film Festivali (ABD) – En İyi Yönetmen
  • Queen Palm Uluslararası Film Festivali (ABD) – En İyi Moda Filmi
  • Queen Palm Uluslararası Film Festivali (ABD) – En İyi Sinematografi
  • Sarajevo Fashion Film Festivali (Bosna Hersek) – En İyi Yönetmen

ödüllerinin sahibi oldu.

Contacts + -

Vimeo : https://vimeo.com/emirmavitan
Instagram : https://www.instagram.com/emirmavitan/
Mail : [email protected]

Showreel

Works_

blup!

We are an Istanbul-based production house and digital agency. We execute brand-specific creative strategies, produce delicate cinematographic visuals and aim to form the brand you dream of with the right approach.