ESER YAZICI

Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü mezunu. 2000’lerin başında, LeMan ve Atlas dergilerinde karikatürleri, Radikal ve Sabah gazetelerinde illüstrasyonları yayınlandı. 2003-2007 yılları arasında sinema dergisi Altyazı’da tasarımcı olarak çalıştı. Çeşitli kısa ve uzun metraj f ilm senaryoları yazdı, dizi projelerinde yer aldı.

2007 yılında Publicis bünyesinde Sanat Yönetmeni olarak reklam hayatına başladı. Ardından Medina Turgul DDB’de beş yıla yakın reklam yazarı olarak görev yaptı.

2015’te Yaratıcı Grup Başkanı olarak başladığı TBWA/İstanbul’da yedi yıl çalıştı ve Yaratıcı Yönetmenliğe kadar yükseldi.

Kısa bir süre ECD olarak çalıştığı Happy People Project’ten Mayıs 2023’te ayrıldı.

Bugüne dek, İş Bankası, Akbank, THY, Turkcell, Türk Telekom, Digiturk, Lipton, McDonald’s, Reckitt Türkiye, Finish USA, Hepsiburada, IKEA, Koton, Boyner, Volkswagen, Nissan, Skoda, BMW gibi markalara hizmet verdi. Birlikte çalıştığı ekiplerle Cannes Lions Altın Aslan dahil yüzden fazla yerli/yabancı reklam ödülüne imza attı.

Fırsat buldukça oyunculuk ve seslendirme yapıyor.
İngilizce ve Fransızca biliyor.

Aralık 2023 itibariyla yönetmenlik kariyerine MUG’da başladı.

blup!

We are an Istanbul-based production house and digital agency. We execute brand-specific creative strategies, produce delicate cinematographic visuals and aim to form the brand you dream of with the right approach.