FETHİ KARADUMAN

Fethi Karaduman, 1979’da Ankara’da dünyaya geldi. Özel sektörde geçirdiği on yılın ardından diğerlerinin arasından sıyrılan fotoğraf, profesyonel mesleği haline geldi. Sayısız reklam kampanyasında ve global markaların projelerinde yer aldı, yerli ve yabancı birçok sanatçıyı fotoğrafladı.

Eğitiminin bir bölümünü Güney Asya ve Güney Afrika’da tamamladı. Witwatersrand Üniversitesi’nde Yüksek Mimarlık okuduğu dönemde edindiği teknik bilgilerin yanı sıra farklı kültürleri gözlemlemesiyle perspektifini de genişletme imkanı buldu. Fotoğraf ve çizime olan ilgisi de bu yıllarda başladı.

Bağımsız sanat çalışmalarında portrelere odaklandı. Zıtlıkların bir araya geldiklerinde yarattığı bütünlük olgusu Karaduman’ın aynı karakalem çizimlerindeki gibi fotoğraflarına da siyah ve beyaz olarak yansıyor.

WORKS

blup!

We are an Istanbul-based production house and digital agency. We execute brand-specific creative strategies, produce delicate cinematographic visuals and aim to form the brand you dream of with the right approach.